Azeroth Reset

Azeroth Reset

6 czerwca. Tydzień rozpoczniemy od Micro-Holiday zaczynającego się w środę i trwającego przez 3 dni. W tym tygodniu mamy Tydzień Dungeonów, w którym za ukończenie 4 Mythiców otrzymać możemy Heroiczną skrzyneczkę z Antorus. Poza tym nowe afiksy w Mythic Keystone Dungeonach oraz World Bossy.


W tym tygodniu nasze dungeony zostaną urozmaicone następującymi afiksami:

+4: BOLSTERING - Przeciwnicy nie będący bossami po śmierci dają sojusznikom w zasięgu 30yr zwiększone życie oraz obrażenia.

Rada: Starajcie się zabijać przeciwników z grupy z którą walczycie w miarę jednocześnie. Gdy przeciwnicy giną ich sojusznikom zwiększa się procentowo ich ilość życia. Nagle te 50% HP z 20 tysięcy skoczyć może do 200 tys.

+7: GRIEVOUS - Gdy dowolny gracz znajduje się w poniżej 90% życia dostaje debuff który powoduje dodatkowe krwawienie. Debuff z czasem nasila się, aż do 5 stacków. W celu jego usunięcia, postać musi zostać uleczona powyżej 90% życia.

Rada: Gracze powinni w miarę możliwości unikać niepotrzebnych obrażeń (Tak, dotyczy to także Warlocków - ostrożnie z Life Tap oraz Burning Rush!). Obrażenia z debuffa można ograniczyć używając osobistych umiejętności defensywnych, więc gdy healer nie daje sobie rady pomyśl o ich użyciu

+10: TYRANNICAL - Bossy mają więcej życia oraz zadają 15% więcej obrażeń

Rada: Po prostu uważajcie na siebie. Buff dotyczy wszystkich umiejętności, efektów i mechanik w czasie walki z Bossem. Wiele mechanik, z którymi trzeba było dotychczas poradzić sobie raz (jeżeli w ogóle), teraz mogą wystąpić wielokrotnie, ze względu na wydłużony czas walki.


Tydzień Dungeonów


W tym czasie wszystkie postacie dostają buff Sign of the Warrior. Z ostatnich bossów dungeonów leci jeden dodatkowy przedmiot.

Ponadto aktywny będzie quest Emissary of War, w którym za ukończenie 4 Dungeonów na poziomie Mythic dostaniemy skrzyneczkę Cache of Antoran Treasures, zawierającą losowy przedmiot z rajdu Antorus the Burning Throne (Heroic).


Darkmoon Faire (kontynuacja)


Dalej trwa jarmark Darkmoon Faire i zostanie z nami jeszcze do 8 czerwca, godz. 23:59.

Więcej w zestawieniu zeszłotygodniowym


Micro-Holiday: Thousand Boat Bash


Kiedy: 6 czerwca (12:00) - 9 czerwca (12:00)

Thousand Needles jest miejscem gdzie odbywa się największy spływ łodzi w Azeroth. Jest to niepowtarzalna okazja by odpłynąć trochę i zapomnieć o nieustającym zagrożeniu ze strony Płonącego Legionu.

Około południa 6 czerwca w Thousand Needles pojawi się World Quest który wymaga od nas odwiedzenia kilku miejsc i wykonania tam drobnych questów. W rezultacie otrzymamy komponenty wymagane do konstrukcji łódki. Pozwala ona pływać po wszystkich wodach Azeroth, włączając te Broken Shore. Łódka zostaje z nami na pełny tydzień.


Archeologia: Shard of Sciallax


Pojawia się nowy quest Unspeakable Power po wykonaniu możemy wybrać jeden z 6 reliktów do artefaktu. Relikty choć są Bind to Battle.net Account to mają zaledwie poziom 840.

Questy archeologiczne zmieniają się co 2 tygodnie, a powtarzają mniej więcej co pół roku.


World Bossy


Withered J'im (Azsuna)
Obecnie ogólnie przyjętą strategią jest .. Zabij Withered J’ima!
Jeżeli jednak kogoś interesuje co się w ogóle tam dzieje tak naprawde. J’im nie ma wiele punktów życia, jednak otoczony jest przez aurę zmniejszającą postacie graczy i ograniczającą zadawane przez nich obrażenia. Ponadto sprawia, że pojawiają się dodatkowe iluzje J’ima.

Resonance - J’im otacza się na chwilę tarczą, która zmniejsz otrzymywane obrażenia o 30%, a uderzanie w nią powoduje pojawianie się dookoła bomb Unstable Resonance, które eksplodują po 20 sek.

Nightstable Energy - przywołuje kule energii, które krążą po jaskini i okresowo wybuchają zadając obrażenia w promieniu 9 jardów.

Nightshift Bolts - pociski energii które przy detonacji zadają obrażenia w promieniu 4 jardów.

Interesujący Loot: Unstable Arcanocrystal (860)


Inquisitor Meto (Greater Invasion Point)
Wielki inkwizytor Płonącego Legionu, posługujący się magią Fel.
Jego głównymi atakami są:

Tank
Reap oraz Saw - oba ataki skierowane są w stronę Tanka. Jeden zadaje obrażenia wszystkim, znajdującym się w bliskiej odległości i stożku naprzeciwko Bossa, drugi zadaje obrażenia wszytkim w prostej linii. Ponadto Saw (atak w prostej linii) zwiększa obrażenia otrzymywane od kolejnych ataków Saw oraz Reap.

Pozostali
Seeds of Chaos - przyzywa w okolicy kilka kul ognistych, które wybuchają po 15sec zadając wysokie obrażenia wszystkim graczom. Obrażenia te można zmniejszyć, jeżeli ktoś stanie na kuli i zabsorbuje jej energię zanim wybuchnie.

Death Field - Inquisitor Meto wysyła zielone promienie szerokim łukiem przed sobą. Wszyscy złapani w tym polu otrzymują natychmiast 1 mln obrażeń oraz kolejne tyle przez 10 sekund.

Interesujący Loot: Shadow Relic (930), Arcane Relic (930)