Azeroth Reset

Azeroth Reset

6 maja. W tym tygodniu powraca Outland Timewalking, a wraz z nim Black Temple, uświadczymy kolejnego PvP Brawla, kontynuujemy Tydzień Dzieci, a w weekend powróci Darkmoon Faire. Zapraszam na posumowanie kolejnego Resetu.

W tym tygodniu nasze dungeony zostaną urozmaicone następującymi afiksami:

+4: SANGUINE - na krótko po śmierci przeciwnicy nie będący bossami zostawiają za sobą kałużę krwi na ziemi, która rozlewa się w promieniu 8yd w przeciągu 2 sekund. Kałuża leczy przeciwników i zadaje obrażenia graczom (równe pewnemu procentowi ich życia).

Rada: Zazwyczaj dość łatwo sobie z tym poradzić po prostu powoli prowadząc moby, jednak należy uważać by nie używać stun'ów lub root'ów na przeciwnikach, którzy stoją w kałużach, lub znajdują się w pobliżu innych, które zaraz zginą.

Dodatkową trudność stanowią przeciwnicy, którzy nie chcą się poruszać (jak demony w Blackrook Hold, lub Impy w Court of Stars). Przed rozpoczęciem instancji zastanówcie się nad wyborem talentów odpychających, by takie oporne moby usunąć z kałuż krwi..

+7: GRIEVOUS - Gdy dowolny gracz znajduje się w poniżej 90% życia dostaje debuff który powoduje dodatkowe krwawienie. Debuff z czasem nasila się, aż do 5 stacków. W celu jego usunięcia, postać musi zostać uleczona powyżej 90% życia.

Rada: Gracze powinni w miarę możliwości unikać niepotrzebnych obrażeń (Tak, dotyczy to także Warlocków - ostrożnie z Life Tap oraz Burning Rush!). Obrażenia z debuffa można ograniczyć używając osobistych umiejętności defensywnych, więc gdy healer nie daje sobie rady pomyśl o ich użyciu.

+10: FORTIFIED - przeciwnicy nie będący bossami mają więcej życia i zadają 30% więcej obrażeń.

Rada: Większość czasu w dungeonach grupy spędzają walcząc właśnie z trashem. Nie wahaj się użyć swoich CD ofensywnych poza walkami z bossami, w celu szybszego ukończenia instancji. Ponadto zwracaj uwagę na specjalne umiejętności przeciwników. W wielu przypadkach stanie za plecami tanka może skończyć się niespodziewaną śmiercią ze względu na umiejętność moba, która w innych warunkach zadawała by mniej obrażeń lub nawet nie była przez niego użyta gdy ginął o wiele szybciej.Timewalking: Outland


W okresie tym dostępne będą dodatkowe dungeony z czasów dodatku The Burning Crusade: Arcatraz, Black Morass, Mana-Tombs, Shattered Halls, Slave Pens, Magisters' Terrace

Dostępny będzie quest A Burning Path Through Time w którym za ukończenie 5 Timewalking Dungeonów dostaniemy:


Ponadto otwarty zostanie ponownie raid Timewalking Black Temple. Przed podróżą nie zapomnijcie zabrać questa Disturbance Detected: Black Temple.
By wejść do rajdu, nasz Raid Leader musi porozmawiać z NPC stojącym tuż obok Timewalking vendora w Shattrath.

A jeżeli ktoś z was posiada achivement Warglaives of Azzinoth na dowolnej postaci, za pokonanie Illidana na swoim Demon Hunterze otrzyma unikatowy trasmog,Arsenal: The Warglaives of Azzinoth.

Cupri, Vendor z przedmiotami do zakupienia za Timewarped Badge znajdować się będzie w Shattath.

Do najciekawszych przedmiotów oferowanych za Timewarped Badge należą:

PvP Brawl: Warsong Scramble


Przez najbliższy tydzień dostępna będzie wyjątkowa wersja mapy Warsong Gulch. Zasady pozostają identyczne jak na klasycznej mapie, ale by oddać flagę nie jest wymagane posiadanie swojej. Dodatkowo gramy do 10 zdobytych flag.

Powoduje to, że jest to idealny czas na wbicie reputacji z odpowiadającą nam stroną konfliktu, Warsong Outriders lub Silverwing Sentinels.

Nagrodami są 300 Honoru, Artifact Power oraz Brawler's Footlocker

Ponadto dostępny będzie quest Something Different, w którym za wygranie Brawl dostaniemy:Darkmoon Faire


W najbliższy weekend (6 maja, godz 00:00) powraca jarmark Darkmoon Faire i zostanie z nami na tydzień (do 12 maja, godz. 23:59). Jedna z najstarszych atrakcji World of Warcraft, choć często niedoceniana przez wielu aktywnych graczy, oferuje masę często aktualizowanych atrakcji i nagród.

Do Darkmoon jak zwykle możemy dostać się portalami rozstawionymi w niewielkich obozach w okolicach Thunder Bluff oraz Goldshire.

Bonusy reputacji i doświadczenia

Na Darkmoon Faire możemy otrzymać tymczasowe buffy do doświadczenia oraz reputacji (trwają 1 godz.). Bonus jest szczególnie potężny w połączeniu z Tygodniem World Questów, z którym się w tym tygodniu pokrywa. Do wyboru mamy Karuzelę ( WHEE! ), lub Darkmoon Top Hat który możemy wziąć ze sobą na później. Efekty te nie sumują się!

Najciekawsze nowości Darkmoon Faire

Darkmoon jest naprawdę ciekawym miejscem. Nawet jeżeli nie wydaje się wam, że jesteście zainteresowani może warto jednak choć raz się przejść i zobaczyć co wystawcy mają do zaoferowania. Unikatowe przepisy do profesji, transmogi z klasycznych dungeonów lub Scarlet Crusade, zabawki i mounty.

Choć część z nich ma ograniczoną ilość użyć, to żadne z nich nie są ograniczone czasowo jak w przypadku większości nowych Micro-Holidays. Nic nie stoi na przeszkodzie, by narobić zapasów na cały miesiąc.

Archeologia: Imp Generator


Przez ten tydzień dalej będzie aktywny quest Fragments of the Fjords, prowadzący w rezultacie do zdobycia Imp Generator.

Questy archeologiczne zmieniają się co 2 tygodnie, a powtarzają mniej więcej co pół roku.


Tydzień Dzieci (ciąg dalszy)


Data: 30 kwietnia (godz.10:00) - 7 maja (godz.10:00)

Gdzie:

W tym tygodniu dalej trwa święto Tydzień Dzieci, ale zakończy się w poniedziałek o godzinie 10 rano. W tym czasie możemy zaopiekować się sierotą i zabrać ją w podróż jej życia po Azeroth i okolicach, spełniając ich marzenia. Za poświęcony czas zostaniemy nagrodzeni unikatowymi zwierzakami.

Szczegółowy przewodnik w języku angielskim możecie znaleźć na WoWHead.com