Azeroth Reset

Azeroth Reset

15 maja. W tym tygodniu pojawia się nietypowy PvP Brawl z elementami PvE. Grupy 5 osób ścigają się w zabiciu swojego bossa, jednocześnie przeszkadzając drużynie przeciwnej. Poza tym wraca tydzień World Questów oraz, jak zwykle, nowe afiksy w Mythic Keystone Dungeonach.

W tym tygodniu nasze dungeony zostaną urozmaicone następującymi afiksami:

+4: BURSTING - Kiedy przeciwnicy nie będący bossami giną, wybuchają nakładając na graczy debuff zadający obrażenia równe 10% życia postaci w ciągu 4 sec (5% co 2 sekundy). Ten efekt stakuje się!

Rada: Zawsze pilnujcie ilu przeciwników zabijacie i ile stacków debuffa macie na sobie. Czasem warto poczekać 2 sekundy z zabiciem kolejnego, by aktualny debuff zszedł. Kolejne aplikacje nie tylko zwiększają obrażenia, ale także resetują czas trwania.

+7: QUAKING - Co jakiś czas ziemia pod nogami graczy zatrzęsie się zadając im obrażenia równe 20% maksymalnego życia, oraz przerywając rzucane czary. Efekt dotyczy postaci oraz wszystkich, które znajdują się w małym promieniu od niego.

Rada: Po prostu rozproszcie się. Jeżeli jest to możliwe, warto skompletować grupę z niewielką ilością melee, by nie musieli stać blisko siebie

+10: FORTIFIED - przeciwnicy nie będący bossami mają więcej życia i zadają 30% więcej obrażeń.

Rada: Większość czasu w dungeonach grupy spędzają walcząc właśnie z trashem. Nie wahaj się użyć swoich CD ofensywnych poza walkami z bossami, w celu szybszego ukończenia instancji. Ponadto zwracaj uwagę na specjalne umiejętności przeciwników. W wielu przypadkach stanie za plecami tanka może skończyć się niespodziewaną śmiercią ze względu na umiejętność moba, która w innych warunkach zadawała by mniej obrażeń lub nawet nie była przez niego użyta gdy ginął o wiele szybciej.


Tydzień World Questów


W tym tygodniu za wykonywane World Questy dostaniemy więcej reputacji dla odpowiadających im fakcji. Jest to dobry moment, by pomyśleć o wbiciu Exalted z Highmountain, Nightfallen, Army of the Light lub Argussian Reach, które wymagane są do odblokowania najnowszych Ras Sprzymierzonych.

Ponadto aktywny będzie quest The World Awaits, w którym za ukończenie 20 World Questów dostaniemy 5000 Order Resources. Taka ilość powinna wystarczyć nam na co najmniej tydzień wysyłania naszych Championów na misje. (Chyba, że ktoś gustuje w misjach na Blood of Sargeras)PvP Brawl: Shado-Pan Showdown


Przez najbliższy tydzień dostępna będzie wyjątkowa wersja areny Shado-Pan.

Bitwa na Shado-Pan Showdown jest jedyna w swoim rodzaju. Drużyny składają się zazwyczaj z tanka, healera i 3 DPSów, i ścigają się w zabiciu swojego bossa. Boss ma oczywiście swoje umiejętności, w tym heal o bardzo długim czasie rzucania, który należy przerwać.

Mimo elementów PvE, cała reszta to nawalanka PvP. W danym momencie boss tylko jednej drużyny może być aktywny. By uaktywnić naszego bossa musimy kontrolować środek areny (na zasadzie podobnej do kontrolowania wózków w Silvershard Mines). Gdy nasza drużyna stara się bić bossa, przeciwnicy nie tylko starają się przeszkadzać, wyprzeć nas ze środka i zabić, ale także zebrać skrzynkę której otwarcie daje buffa +25% do obrażeń i leczenia, na 15 sekund.

Gdy nasza postać zginie pojawia się na cmentarzu nieopodal i po krótkim czasie wraca do walki.

Nagrodami za Brawl jest 300 Honoru, Artifact Power oraz Brawler's Footlocker

Dodatkowo dostępny będzie quest Something Different, w którym za wygranie Brawl dostaniemy:
Archeologia: Key of Kalyndras


W tym tygodniu dalej aktywny będzie quest Goblin Archeology po wykonaniu którego dostaniemy Key of Kalyndras. Użycie go na stałe daje dostęp do ukrytej komnaty w Black Rook Hold, zatem nie martwcie się gdy zniknie po użyciu.

Questy archeologiczne zmieniają się co 2 tygodnie, a powtarzają mniej więcej co pół roku.