Azeroth Reset

Azeroth Reset

23 maja. Ponownie przyszła pora na Timewalking: Northrend, a wraz z nim dungeony Wrath of the Lich King oraz powrót do Ulduar. Jak co tydzień, nowe afiksy w Mythic Keystone Dungeonach oraz World Bossy.


W tym tygodniu nasze dungeony zostaną urozmaicone następującymi afiksami:

+4: RAGING - Przeciwnicy nie będący bossami, przy niskim poziomie życia zadają podwójne obrażenia.

Rada: Moby, które normalnie zdają wysokie obrażenia, stają się śmiertelnie niebezpiecznie przy niskim poziomie życia (np. Scout lub Archer w Black Rook Hold). Starajcie się atakować je i zabijać po kolei i nie trzymać kilku z nich w zakresie enrage w tym samym czasie.

+7: VOLCANIC - Przeciwnicy powodują erupcję pod nogami odległych postaci. Dodatkowe erupcje mogą pojawić się w sąsiedztwie istniejących erupcji.

Rada: Patrz pod nogi. Jest to jeden z najprostszych afiksów, ale trzeba uważać i nieustannie patrzeć pod nogi postaci. Szczególną ostrożność trzeba zachować w trakcie walki z dużą ilością przeciwników, ponieważ ilość pojawiających się erupcji jest proporcjonalna do ich liczby.

+10: TYRANNICAL - Bossy mają więcej życia oraz zadają 15% więcej obrażeń

Rada: Po prostu uważajcie na siebie. Buff dotyczy wszystkich umiejętności, efektów i mechanik w czasie walki z Bossem. Wiele mechanik, z którymi trzeba było dotychczas poradzić sobie raz (jeżeli w ogóle), teraz mogą wystąpić wielokrotnie, ze względu na wydłużony czas walki.


Timewalking: Northrend


W okresie tym dostępne będą dodatkowe dungeony z czasów dodatku Wrath of the Lich King: Ahn'kahet: The Old Kingdom Dungeon, Gundrak Strategy Guide, Halls of Lightning, Nexus, Utgarde Pinnacle oraz Pit of Saron.

Dostępny będzie quest A Frozen Path Through Time w którym za ukończenie 5 Timewalking Dungeonów dostaniemy:


Ponadto otwarty zostanie ponownie raid Timewalking Ulduar. Przed podróżą nie zapomnijcie zabrać questa Disturbance Detected: Ulduar.
By wejść do rajdu, nasz Raid Leader musi porozmawiać z Vormu stojącym tuż obok Timewalking vendora w centrum Dalaranu w Northrend.

Auzin, Vendor z przedmiotami do zakupienia za Timewarped Badge znajdować się będzie w Centrum Dalaranu w Northrend.

Do najciekawszych przedmiotów oferowanych za Timewarped Badge należą:Archeologia: Wyrmy TunkinsW tym tygodniu aktywny staje się quest Out of the Frying Pan po wykonaniu którego dostaniemy zwierzaka, Wyrmy Tunkins.

Questy archeologiczne zmieniają się co 2 tygodnie, a powtarzają mniej więcej co pół roku.


Micro-Holiday: Festiwal Grzybów


Kiedy: 27 maja

Tego dnia grzybkoludki Sporeggaru w Zangarmarsh obchodzą ich coroczny Festiwal Grzybów. Pomóż im utrzymać wielkiego Fshoo żywego tak długo jak to jest możliwe!

Wielki grzyb Fshoo pojawia się co jakiś czas w centrum Sporeggaru. W celu utrzymania go przy życiu trzeba go cały czas leczyć, co staje się z czasem coraz trudniejsze, ze względu na stackujący się Fshoo Grow.

Leczeniem Fshoo mogą zajmować się jednak nie tylko Healerzy. Za grzybki Glowcap, każdy może kupić przedmioty takie jak: Sack of Healing Spores, Sporeggium, Fungal Lifestalk oraz Rimecap.

Gdy Fshoo w końcu umrze, wszyscy uczestnicy zabawy dostają 50 Reputacji za każdy stack Fshoo Grow. Jest to przyjemny i szybszy sposób na zdobywanie reputacji ze Sporeggar.

World Bossy


Drugon the Frostblood (Highmountain)
Wielki, dwugłowy olbrzym atakujący maczugą.
Zadaje potężne ataki w obszarze przed sobą oraz przywołuje małe obszary lawiny wokół siebie, których należy unikać.
Snow Plow jest atakiem, w którym boss szarżuje na wybrany cel dopóki go nie złapie. Zadaje obrażenia oraz odrzuca wszystkich na swojej drodze do celu.

Interesujący Loot: brak


Matron Folnuna (Greater Invasion Point)

Wielka matka Impów.
Jej głównymi atakami są:
  • Infected Claws (Tank) - kolejne ataki są coraz mocniejsze. Wymaga zmieniających się tanków.
  • Slumbering Gasp - Zionie przed siebie usypiającym gazem, powoli obracając się. W celu uniknięcia ataku i zaśnięcia na 20 sekund, należy poruszać się dookoła bossa.
  • Felblaze Maniacs - Przez cały czas trwania walki pojawiać się będą wokół bossa Impy. Samo zbliżenie się do nich powoduje podpalenie oraz efekt dezorientacji na 3 sec. Trzymać się z daleka i zabić jak najszybciej, by nie przeszkadzały w uciekaniu przed Slumbering Gasp.
Interesujący Loot: Frost Relic (930), Life Relic (930)Grafika w nagłówku: https://keisinger037.deviantart.com/art/Meeting-The-Dawn-364550843