Battle For Azeroth - Alfa

Battle For Azeroth - Alfa

Już od kilku tygodni śledzimy nowości jakie udaje się wykopać z pilików wersji Alfa, ale dopiero przed kilkoma dniami serwery faktycznie ruszyły i możemy zobaczyć jak prezentuje się ona na żywo. Na chwilę obecną tylko garstka szczęśliwców może pograć na tych serwerach, ale możemy się choć przyjrzeć co właściwie jest dostępne.

Friends & Family

Na chwilę obecną dostęp do gry mają jedynie zaufane osoby bezpośrednio wskazane przez pracowników Blizzarda: Ich rodzina, znajomi lub znaczące osoby w community World of Warcraft. Choć możliwe jest, że ktoś losowo dostanie dostęp do alfy, na tym etapie jest to mało prawdopodobne.
Jednak jest to dobry moment żeby upewnić się, że faktycznie jesteśmy zapisani na listę chętnych i oczekujących.
Sprawdźcie jeszcze raz, czy na pewno odpowiednie pola są zaznaczone:
https://eu.battle.net/account/management/beta-profile.html

W końcu ta garstka osób będzie potrzebowała wkrótce kogoś z kim będą mogli grać.

Poza tym gorąco polecam uważne śledzenie waszych ulubionych osobowości w community, oraz portali związanych z Blizzardem. Developerzy już jakiś czas temu zauważyli, że osoby zdobywające wczesny dostęp do testowych serwerów przez różnego rodzaju giveaway'ach są statystycznie o wiele aktywniejsze od przypadkowo wylosowanych. Najprawdopodobniej ilość graczy, którzy zostaną zaproszeni z takiego polecenia znacząco wzrośnie, w porównaniu do Blizzardowego Beta Opt-In.Obecny stan alfy

Skoro już wiemy, że na jakiś czas trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość spójrzmy co właściwie oferuje alfa w tym momencie. Może póki co nie tracimy tak dużo, będąc jedynie obserwatorem?

Lokacje

Obecnie dostępne są jedynie dwie lokacje, po jednej dla każdej strony konfliktu. Gracze Przymierza mogą zapuścić się w posępny Drustvar, a Horda mierzy się z cuchnącymi bagnami Nazmir.

Okazuje się, że lokalni mieszkańcy to nie jedyne co zagraża graczom. Znikające kursory, zbyt szybkie respawny NPC, wszechobecne problemy z fazowaniem quest-giverów, to jedynie niektóre z przeciwności, które skutecznie hamują początkową ekscytacje dostępem do alfy.

Poza tym opuszczenie pierwszych lokacji jest obecnie nie wskazane. Pozostałe strefy bronione są bowiem przez zabójcze robale, które natychmiast zjedzą każdego śmiałka, który chciałby zacząć je zwiedzać.


Dungeony

W tej chwili gracze mogą odwiedzić dwa z planowanych dziesięciu dungeonów; Złote miasto trolli, Atal'Dazar, oraz piracką placówkę Freehold. Jednakże gracze którym przyszło się zmierzyć z wyzwaniami stawianymi przez te instancje często zgłaszali że nie wszystkie mechaniki, nawet tych dwóch dungeonów, działają poprawnie.


Zmiany w klasach

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą jaką każdy chciałby przetestować jest jego ulubiona klasa postaci. Okazuje się jednak, że duża ich część jest niekompletna. O ile można zaobserwować pierwsze zmiany (jak reorganizacja talentów lub pojawienie się umiejętności rekompensujących utratę Artefaktu), jednak usprawnienia te zdecydowanie nie są kompletne i często nie spełniają oczekiwań graczy. Wskutek całego tego zamieszania niektóre ze specjalizacji są w tym momencie niemal niegrywalne.


Podsumowując


Alfa Battle For Azeroth jest na razie w dość wczesnym etapie rozwoju. Nowości, o których słyszymy z serwisów takich jak WoWHead lub MMO-Champion w znacznej większości nie są dostępne w grze, a jedynie stanowią rozwijającą się paletę elementów, z których świat i questy są budowane.

A tymczasem, cierpliwości. Na razie dużo zabawy nas nie omija.