Battle for Azeroth Comic #1- JAINA: „POWRÓT”

Battle for Azeroth Comic #1- JAINA: „POWRÓT”

Pierwszy z komiksów wpowadzających nas do dodatku Battle for Azeroth został właśnie opublikowany. Dowiemy się w nim dlaczego Jaina po tak długim czasie decyduje się na powrót do ojczystego Kul-Tiras.


Blizzard News (źródło)

Jaina Proudmoore nie wzięła udziału w ostateczniej konfrontacji między bohaterami Azeroth a Płonącym Legionem. Teraz powraca do ruin Theramore, by zastanowić się nad sensem swojego życia. W najnowszym komiksie cyfrowym z serii Battle for Azerothpt. „Powrót” dla naszej bohaterki nadchodzi czas na gorzką refleksję nad podjętymi przez siebie decyzjami, które doprowadziły ostatecznie do zdrady i zerwanych więzi przyjaźni. Jaina postanawia powrócić do domu, na wyspę Kul Tiras, by zmierzyć się z własną przeszłością.

Zachęcamy was do przeczytania i pobrania tego darmowego komiksu.

Informacje o komiksie

„Powrót” – napisany przez Andrew Robinsona i zawierający ilustracje Lindy Cavallini – to pierwszy komiks w serii opisującej wydarzenia poprzedzające wojny o Azeroth między Hordą a Przymierzem.

Andrew Robinson jest starszym scenarzystą w dziale rozwoju kreatywnego Blizzard Entertainment. Na przestrzeni ostatnich 16 lat stworzył scenariusze lub był konsultantem około 30 animowanych seriali telewizyjnych. Od 2014, kiedy to dołączył do firmy Blizzard Entertainment, tworzy scenariusze do krótkometrażowych filmów oraz gier – a teraz również komiksów.

Linda Cavallini to pochodząca z Włoch niezależna ilustratorka, która od roku 2008 pracowała nad wieloma ilustrowanymi książeczkami dla dzieci. Obecnie poświęca się własnemu projektowi pt. „Lumina” – komiksowi sci-fi/fantasy współtworzonemu z Emanuelem Tenderinim. W roku 2015 wspólnie założyli wydawnictwo Tatai Lab.

Emanuele Tenderini to pochodzący z Włoch twórca komiksów, który swoją karierę rozpoczynał w wydawnictwach francuskojęzycznych. Później podjął współpracę ze słynnym włoskim scenarzystą i wydawcą komiksów Sergiem Bonellim, a następnie w roku 2015 założył wspólnie z Lindą Cavallini własne wydawnictwo Tatai Lab.Wesja oryginalna: https://worldofwarcraft.com/en-gb/story/comic/jaina-reunion