Celestalon zmienia ekipę

Celestalon zmienia ekipę

W ostatni piątek Chadd Nerving, ogłosił że rozstaje się z zespołem World of Warcraft i przechodzi do Hearthsone. W World of Warcrat pełnił funkcję Technical Game Designera, a community poznało go szerzej jako Celestalon.


Technical Game Designer

Jako Technical Game Designer, był odpowiedzialny za wymyślanie, implementację i prawidłowe działanie wszelkich podsystemów gry. Można kojarzyć go jako developera implementującego takie systemy jak jak followerzy i system ich misji, "Inteligentne" statystyki na przedmiotach zależne od specjalizacji (int/agi/str), World Questy, Artefakty, skalowanie się lokacji do poziomu gracza, system dungeonów Mythic+, także powstawanie nowych mechanik w grze, jak "mgła wojny" wykorzystywana chociażby na Arathi Blizzard, ciemność w trakcie walki z Kil'Jaedenem, lub efekt wiatru przesuwającego postacie, a w końcu także za działanie oraz powstawanie nowych rodzajów umiejętności naszych postaci.

Chadd był członkiem i twarzą zespołu, który tworzył narzędzia, z których wszyscy inni Game Designerzy korzystali w celu urozmaicenia rozgrywki. Nie był jednak jednoosobowo odpowiedzialny za balans tych systemów i w jaki sposób były wykorzystywane, więc nie obwiniajcie go za szczegóły.