Co znowu z WoWTokenem?

Co znowu z WoWTokenem?

Co się dzieje? Kiedy w Europie? O ile zasili nasz Battle.net Balans? Co nas czeka .. problemy? Mamy dla was szybką analizę ostatniego posunięcia Blizzarda.


Jeżeli ktoś wczoraj nie miał dostępu do internetu, a dziś dopiero wstał wyjaśniamy szybko co się dzieje

Blizzard ogłosił nagle, że już od dziś można wymieniać WoWToken na Battle.net Balans, czyli gotówkę na dowolne ich produkty (uwaga: narazie tylko w US)Kiedy w Europie?

JUŻ LIVE

Narazie nie mamy, żadnych informacji na temat daty wprowadzenia tego systemu w Europie.
Oryginalny WoW Token został wprowadzony do Europy z 2 tygodniowym poślizgiem, zatem moglibyśmy domyślać się, że tym razem będzie to podobnie 1 lub 2 tygodnie później.
Oficjalnej informacji narazie brak.


O ile zasili nasz Battle.net Balans?

WoWToken możemy wymienić na 13 euro

Tutaj także możemy tylko spekulować, choć nasz wcześniejszy tok rozumowania oraz przypuszczenia potwierdziły się na rynku US.
WoW Token powininen zasilić nasz Battle.net Balans o równowartość 1 miesiąca czasu gry.
Dla US jest to już 15$, zatem możemy przypuszczać, że będzie to dla nas 13€.

Jakkolwiek wydaje się to krzywdzące dla naszej strony Atlantyku (cena tokena to w końcu 20$ i 20€), jednak zasilanie konta o 15€ stawiało by Blizzarda w problematycznej sytuacji, gdzie WoW Token można wymienić na subskrypcję w dwu różnych cenach w zależności od sposobu wykorzystania tokena.


Co praktycznie daje nam ta opcja?

Zacząć należało by od wszelkich usług w World of Warcraft. Bardziej dostępne stają się zmiana rasy, zmiana serwera, Boost postaci do lv100, zakup mountów, oraz petów dotychczas dostępnych tylko za Euro.

Gdy pójdziemy jednak dalej, za złoto z WoWa możemy kupić skrzynki w Heathstone, czy Overwatch, a nawet bohaterów i skórki w Heroes of the Storm (a tam niedługo startuje Valentynkowa promocja i cudowna Tyrande, Bogini Miłości).

Jednak dlaczego na tym poprzestawać ? Za Battle.net balans możemy kupić gry Blizzarda; Legion do WoWa, Overwatcha, Diablo 3, Starcrafta 2 i jego dodatki..

A wracając do czasu gry. Nie musimy już wymieniać 1 tokena na 1 miesiąc..
Jeżeli stać nas na więcej tokenów, to za nie kupimy od razu 6 miesięcy "taniej".
Za 5 tokenów dostaniemy 65 euro balansu, a 6 miesięcy gry kosztuje 65,94 .. czyli dostaniemy dodatkowy miesiąc gry za 1 euro dopłaty.


No dobra .. ale kto na prawdę za to zapłaci?

Blizzard nie generuje dla nas WoW Tokenów "z powietrza". Za każdy token, który my kupimy w grze ktoś inny musi zapłacić prawdziwe € Blizzardowi.

Tutaj właśnie pojawia się problem. O ile do tej pory nabywcy i sprzedający balansowali się liczebnie, teraz pojawia się nagle o wiele więcej osób zainteresowanych kupnem Tokenów.
Blizzard nie zaproponował jednak nic nowego naszym "sponsorom", czyli osobom kupującym od nich Tokeny. Nie ma praktycznego powodu dla którego mała by wzrosnąć ilość WoWTokenów zasilająca nasze Aukcje, więc już dziś ich brakuje.
To powoduje nagły wzrost cen Tokenów (o ile w ogóle uda nam się je dostać), jednak czy pójdzie za tym napływ większej ich ilości do gry, gdy zamożniejsza część graczy skusi się na oferowane góry złota?
A może czekamy tylko, kiedy cena w złocie będzie na tyle zaporowa, że większość potencjalnych nabywców przestanie się nimi interesować?

Zmiany nie weszły jeszcze w Europie, tokeny już jest ciężko dostać, a ceny szybują w górę


Nadzieję dają jednak kursy cen na rynkach Chińskim oraz Taiwańskim. Po pierwszym skoku cen, zaczęły się jednak normować po pewnym czasie.


Zaktualizowany oficjalny film instruktażowy :

Komentarze

Obrazek użytkownika Arti
Arti 9. luty 2017 - 0:56
bodaj we wtorek cena tokena od poniedzialku wieczor podskoczyla do leciutko ponad 200k golda na chwile gdy pisze ten komentarz cena wynosi 157k coraz mniej oplaca sie przedluzac abonament za golda w wowie