Fala Mroku - zapowiedź nowej książki z serii WarCraft.

Fala Mroku - zapowiedź nowej książki z serii WarCraft.

Kilka dni temu do polskiej rzeszy fanów Warcrafta dotarła wiadomość o kolejnej premierze związanej z serią Warcraft Legends. Tym razem w poczet legend włączona zostaje Tides of Darkness – Fala mroku.

Nad wydaniem kolejnej książki pieczę sprawować będzie wydawnictwo Insiygnis, które odpowiadało za wydanie takich pozycji jak: Narodziny Hordy, Arthas: Przebudzenie Króla Lisza czy Warcraft – oficjalna powieść filmu. Autorem Fali Mroku jest Aaron Rosenberg, który napisał m.in Beyond the Dark Portal czy Starcraft: The Queen of Blades. Premiera książki w Stanach miała miejsce w 2007 roku. Fakt, że polskie wydawnictwo sięga po nią dziś może napawać nadzieją na wydanie kolejnych dzieł, które nie są obecnie dostępne w polskiej wersji. Premiera przewidziana jest na 17 stycznia 2018 roku.

Książka osadzona jest w czasach drugiej inwazji Hordy na Azeroth i formowania się Sojuszu, więcej szczegółów dostarcza krótki opis z okładki:

"Zgładziwszy niegodziwego Wodza Hordy Czarnorękiego, Orgrim Zgładziciel natychmiast przejął kontrolę nad Hordą Orków. Teraz niestrudzenie dąży do tego by podbić kontynent Azeroth, aby jego lud znów miał swój dom w…

Anduin Lothar, były Czempion Wichrogrodu, zostawił ruiny i zgliszcza, które zostały po jego rodzinnym królestwie i powiódł swój lub przez Morze Wielkie ku brzegom Lordaeronu. Tam z pomocą szlachetnego Króla Terenasa stworzył mocarne Przymierze, w skład którego weszły wszystkie ludzkie nacje. Jednak i to może być zbyt mało, by powstrzymać marsz bezlitosnej Hordy.

Elfy, krasnoludy i trolle dołączają do walki dwóch potężnych przeciwników. Czy mężne Przymierze przetrwa? Czy fala ciemności pochłonie za sprawą Hordy ostatnie przyczółki wolności na ziemiach Azeroth?"