Introdukcja Blackrock Foundry

Introdukcja Blackrock Foundry

Blackrock Foundry (Odlewnia czarnej skały) była ojczystym domem orków z klanu Blackrock, gdzie mistrzowie kowalstwa pracowali i przetapiali niemożliwie twardą rude. Od niej klan wziął swoją nazwę. Teraz, wielkie giganty, porwane i złamane przez klan Thunderlord, ogrzewają ogromne piece, mistrzowie ognia z klanu Płonącego Ostrza nasączają rudę wewnętrznym ogniem, inżynierowie nadają kształt tworzywu według nieznanych schematów. Odlewnia dygnitarza wojskowego Blackhand'a jest centrum siły militarnej Żelaznej Hordy, gdzie tworzona jest broń do zburzenia Azeroth.


Czas najwyższy troszkę zamieszać i pokazać wam co was czeka w najnowszym rajdzie "Blackrock Foundry" oraz przedstawć wam najnowszego "world bossa" Rukhmar'a.
Zapytaliśmy się Andiego Matthewsa artysty od 3D aby zapewnić sobie wzgląd w rozwój tej instancji:

Iskrą inspiracji była kreacja "pokój piec" dzięki temu byliśmy w stanie stworzyć pewien rodzaj wzorcowej sylwetki, której trzymaliśmy się do końca rajdu. Rajd ma bardzo
przemysłowy klimat i wygląd.


By wziąć udział w rajdzie potrzebujesz co najmniej 635 poziom przedmiotów (LFR). Nagrody z Odlewni wahają się między 650 (Raid finder) i 695 (Mythic) item levelem.

Teraz przyjrzyjmy się bossom.

The Slagworks

 • Gruul - Garrosh wiedział, że najpewniejszą drogą do złamania "the gronn" jest ujarzmienie ich wielkiego ojca, Gruula. Znany z innych czasów jako zabójca smoków, teraz rola Gruula została zredukowana do niewdzięcznego robotnika. Przez bardzo okrutną tradycje orków z klanu Shattered Hand, ręka Gruula została zastąpiona przez hak którym mógł łatwiej zaciągać palety z paliwem do pieca.


 

 • Oregorger - Magazyny Odlewni Czarnej Skały, są wypełnione nieprzerobioną rudą co stanowi niesamowitą ucztę dla drapieżnych jedzących skałę gorenów, które się wryły prosto do komnaty. Oregorger jest największym z pośród intruzów. Jego obżarstwo sprawiło, że wielkością przewyższa wszystkie goreny znane wam z Draenoru.


 

 • The Blast Furnace- Sekretna umiejętność klanu Blackrock do topienia czarnej rudy, substancji tak gęstej, że nawet płomień jej nie zmiękczał, była to ich największa tajemnica. Głęboko w Odlewni, orkowy piec zawiera pierwotną moc, starszą niż nawet sam Draenor, szalejąca w swoim więzieniu i emanująca nadprzyrodzonym ciepłem tylko czeka aby się uwolnić.

 The Black Forge

 • Hans’gar and Franzok- Są to bracia bliźniacy, którzy zostali wychowani i wyszkoleni na potężnych wojowników swojego klanu. Oboje trzymali się ścieżki chwały jako wojownicy, ale przeznaczenie miało inne plany. Bracia, odmówili walki między sobą na śmierć i życie i zostali wygnani ze swojego klanu i pozostawieni na śmierć. Przeżyli jako wyrzutki w dziczy draenoru, a gdy Żelazna Horda ich wezwała, znaleźli nowy dom w wielkiej maszynie wojennej.

 

 

 • Flamebender Ka'graz - Pod chorągwią Żelaznej Hordy, Blackhand zaciągnął Flamebender Ka'graze z klanu Burning Blade, aby nasączyła wykuwane bronie esencją ognia. Tak długo jak pomaga istnieje Aknor Steelbringer. Ka'graz trudzi się za każdym razem przy rozpaleniu pieca, żeby wspomóc Żelazną Horde w podboju Draenoru.

 

 

 • Kromog - Magnaroni są bardzo tajemniczy i starożytni. Górnicy, którzy powiększali Odlewnie by zaspokoić wielkie potrzebny Żelaznej Hordy, byli przerażeni gdy odkryli komnatę z żyjącym magnarotem. Ku ich zdziwieniu, Kromog zaczął im pomagać, używał swoich wielkich dłoni do wyklepywania ogromnych płyt dla wielkich maszyn Żelaznej Hordy.

 Iron Assembly

 • Beastlord Darmac- Jako młody ork, Darmac szybko awansował w klanie Thunderlord jako trener bestii. Kiedy inni widzieli tylko zwierzęcy instynkt, on dostrzegał inteligencję i wyciągał z nich cały potencjał jaki mogły z siebie dać te zwierzęta. Kiedy Żelazna Horda zażądała jego pomocy, Darmac uznał to za największy zaszczyt jaki mógł dostać i zaczął trenować najbardziej dzikie bestię Draenoru jakie tylko mógł.


 

 • Operator Thofar- Bardziej znany z jego okrucieństwa i bystrości niż z brutalnej siły, Thogar nadzoruje prace nad Grimrail. Prosto z zajezdni, zarządza on również bitwą z draenai w Taladorze, ma na zawołanie całe hordy żołnierzy.

 

 

 • The Iron Maidens- Gar'an wykorzystała swoją szanse by udoskonalić swoje taktyczne umiejętności w bardzo starej strukturze socjalnej orkowych klanów (Którzy nie byli pozytywnie nastawieni by kobiety obejmowały takie stanowiska i uczyły się takich rzeczy). Gar'an była wstrząśnięta tym, że została wybrana jako jedna z pierwszych wojowniczek na służbę w Żelaznej Hordzie, nawet dostała stopień Admirała. Orczyca wybrała sobie Marak i Sorka jako jej poruczników. Obecnie nazywają się "Iron Maidens"

 The Crucible

 

 • Blackhand- Bezwzględny tyran i dziki wojownik, Blackhand jest Lordem Dowodzącym klanu Blackrock, w hierarchii zajmuje miejsce zaraz po Grommashu. Otoczony ciepłem, które tylko kilku innych śmiertelników mogłoby wytrzymać, Blackhand nadzoruje cała operację związaną z Blackrock Foundry z jej szczytu, tak zwanego Tygla.

 

 

Nowy World Boss

 • Rukhmar - czasem objawia się jako olśniewający ognisty jastrząb szybujący po niebie wysoko nad Spires of Arak. Jego pochodzenie jest owiane tajemnicą, aczkolwiek jest czczony jako bóstwo przez Arrako, jako ucieleśnienie słońca.

 

Komentarze

Obrazek użytkownika Ernislav
Ernislav 5. luty 2015 - 16:11
<p>Tyle czekałem na Rukhmara, mount z niego jest epicki :D</p>