Jak kupić i utrzymać World of Warcraft

Jak kupić i utrzymać World of Warcraft

Dla graczy dopiero planujących rozpoczęcie przygody w World of Warcraft, przytłaczające może być co właściwie powinni kupić. Nazewnictwo produktów nie jednego doprowadziło do popełnienia pomyłki i niepotrzebnych na początku zakupów.1. Jak kupić i utrzymać konto World of Warcraft
2. Jak wybrać serwer?
3. Podstawowe opcje gry
4. Pierwsze kroki w WoW

Jak to wszystko działa

Twoje konto World of Warcraft w zależności od wersji i dodatków które kupiłeś może być w jednej z kilku wersji. Kupując grę, a następnie dodatki twoje postacie mogą osiągnąć wyższy poziom doświadczenia, oraz uzyskują dostęp do nowych lokacji, które są dla nich przeznaczone.


Starter Edition / Veteran Account

cena: darmowa

Wystarczy założyć konto na Battle.net by mieć dostęp do gry. Konto takie jest za darmo, ale jest bardzo ograniczone. Genialna opcja by wypróbować grę, a nawet nieźle się pobawić, przez jakiś czas
Ograniczenia wersji startowej :

 • maksymalnie poziom 20. (Możesz grać dalej, ale nie dostaniesz więcej doświadczenia)
 • maksymalnie 10 gold (wystarczająco by kupić sobie wierzchowca na poziomie 20)
 • maksymalnie ranga 100 w profesjach
 • nie możesz wymieniać się gold’em i przedmiotami z innymi graczami
 • brak dostępu do Domu Aukcyjnego i Poczty
 • zablokowana możliwość pisania na chatach publicznych
 • nie możesz tworzyć lub dołączać do gildii ( Veteran account może dołączyć do gildii gdzie są inne jego postacie)
 • szept (/whisper lub /w <postać>) jest zablokowany, za wyjątkiem przyjaciół
 • nie możesz zapraszać do party (możesz dołączyć)
 • Pet Battles są zablokowane
Wersja podstawowa (+ wszystkie dodatki do "Warlords of Draenor", włącznie)

Spotykane nazwy: Battle Chest, World of Warcaft 6.0, World of Warcraft
cena: około 50zł, w tym 1 miesiąc gry (do utrzymania po tym czasie wymaga dodatkowych opłat)

Wersja ta pozwala grać postaciami do poziomu 100
Jest to pierwszy zakup nowych graczy. Dojście do poziomu maksymalnego poziomu, nowemu graczowi może zająć nawet ponad ten pierwszy, dodany do zakupu miesiąc gry, dlatego z zakupem dodatków warto poczekać, by odblokować następne lokacje gdy nasza postać jest na to gotowa.
Wyjątek stanowi sytuacja gdy jesteś bardzo zainteresowany specyficznymi elementami kolejnych dodatków (np. nowe klasy lub rasy - Legion oferuje Demon Huntera), lub chciałbyś skorzystać z “boosta postaci” (o czym przeczytasz punkcie Dodatki)

UWAGA: Obecnie dodatek Warlords of Draenor jest już dołączony do podstawowej wersji i nie wymaga osobnego kupowania. Przeróżne sklepy jednak dalej go posiadają w swojej ofercie. NIE KUPOWAĆ!Dodatki

Większość graczy posiada aktywne wszystkie dodatki i zakup ich jest zalecany po zaznajomieniu się z grą.
Ulepszenie gry dodatkiem, mimo częstych plotek nigdy NIE DODAJE “czasu gry”.

World of Warcraft: Legion
wymaga: wersja podstawowa
cena: ~150zł
premiera: 30.08.2016

Zawiera:

 • Odblokowane poziomy 101-110,
 • nowa klasa: Łowca Demonów, w przypadku zakupu przed premierą dostęp do klasy jest na kilka tygodni wcześniej
 • Lokacje The Broken Isles.
 • system postępów i zdobywania talentów PvP
 • Boost postaci do lv100
 • Nie zawiera czasu gry


Wróć do początku

Boost postaci

Dodatki Warlors of Draenor, oraz Legion przyznają po jednorazowym “Awansie Postaci”. Możesz wybrać dowolną postać i podnieść jej poziom do odpowiedniego dla rozpoczęcia w zabawy w danym dodatku. Kuszące może się wydawać nowemu graczowi, by kupić grę i dodatek od razu, i ulepszyć pierwszą, swoją postać. Jednak gra na wyższym poziomie może okazać się przytłaczająca, a darmowy “boost” jest tylko jeden. Radzę pograć przynajmniej do poziomu 60, upewnić się, że wiemy co i jak w grze działa i podoba nam się wybrana klasa przed użyciem Boosta.
Boost postaci o poziomie 60 lub większym pozwala także na ulepszenie aktywnych profesji postaci do rangi 700, czyli odpowiedniej dla nowych lokacji.

UWAGA: Blizzard szykuje proces "Wypróbowania Postaci" w ramach Boosta. Przechodząc prosty tutorial, scenariusz Broken Shores i pare innych eventów, będzie można przetestować postać przed ostateczną decyzją.
W chwili pisania tego artykułu, cały ten proces jest dopiero w fazie testów.


Wróć do początkuCzas Gry i Abonament

Utrzymanie wersji podstawowej lub z dodatkami wymaga wykupywania "Czasu Gry". Po upływie wykupionego czasu, konto przechodzi w stan Veteran Account. Konta weteranów mają ograniczenia bardzo podobne do kont Starter Edition. Gracz nie jest w stanie wejść się na postacie powyżej poziomu 20.
Nic z konta nie jest usuwane.

W momencie dodania czasu gry, gra wraca do poprzedniego stanu, wszystkie postacie są ponownie dostępne. Najlepiej przedłużać czas gry, przed wygaśnięciem poprzedniego, w ten sposób nie musimy się stresować, że czas gry wygasł na przykład w sobotę wieczorem i nie mamy jak go doładować

Podstawowe metoda podtrzymania aktywnego konta

Abonament
Najprostszą metodą utrzymania aktywnego konta, jest skonfigurowanie Abonamentu
Tak skonfigurowane konto, będzie automatycznie pobierać pieniądze ze wskazanego numeru karty kredytowej. Abonament może być pobierany raz na miesiąc lub w większej kwocie, raz na kilka miesięcy.
Dostępne opcje to:
 • 1 miesiąc - 12.99 EUR
 • 3 miesiące - 35,97 EUR (11.99 za miesiąc)
 • 6 miesięcy - 65,94 EUR (10.99 za miesiąc)
"Czas Gry" w sklepie Battle.net
Jeżeli nie chcemy zobowiązywać się do regularnych, automatycznych płatności, lub nie posiadamy karty kredytowej, możemy wywkupić dodatkowy czas gry ręcznie w tych samych cenach i przedziałach czasowych jak abonament. W takim wypadku mamy ponadto dodatkowe opcje płatności.
Dostępne formy płatności za czas gry:
 • Karta kredytowa
 • PayPal
 • Saldo Battle.net
"Pre-Paid"
Karty "Pre-Paid" możemy generalnie kupić bezpośrednio w sklepie (np. Empiku), a kosztują w granicach 90-110 złotych. Jest to plastikowa karta z kodem. Kod wprowadzamy na swoim koncie Battle.net i przedłuża on Czas Gry o 60 dni. Alternatywną (a nawet najpowszechniejszą) metodą kupowania kodu Pre-Paid są sklepy internetowe. Po zakupie, kod otrzymujesz w postaci obrazka na swój e-mail, na kilka minut po zakupie, bez ruszania się z domu. Bardzo często jest to proces automatyczny po stronie sklepu, więc można go kupić nawet w świąteczny wieczór.
"WoW Token", czyli Czas Gry za gold'a
Senne Marzenie nowych graczy, jednak praktycznie opcja dostepne tylko dla wyjadaczy, spędzających w grze dużo czasu z postaciami na maksymalnym poziomie (lub posiadających dobrych przyjaciół w grze). Cena za miesiąc gry, to ponad 80k gold.. nie każdy jest w stanie zarobić tyle w miesiąc, by tak utrzymywać konto. Z drugiej strony inni radzą sobie z tym bez najmniejszego problemu.

WoW Token kupujemy bezpośrednio na Auction House. Po zakupie, możemy token odebrać ze skrzynki pocztowej. Trafia on wtedy do naszego plecaka. Tam możemy go użyć by od razu przedłużyć czas naszego "Czasu Gry", lub odłożyć na później. Jeżeli planujemy zrobić sobię przerwę od gry, token będzie czekał na nas w plecaku. Gdy wrócimy, a konto nasze będzie nie aktywne, można go użyć bezpośrednio z ekranu wyboru postaci.
Wróć do początku