Niepotwierdzeni bohaterzy burzy z uniwersum Warcraft #1

Niepotwierdzeni bohaterzy burzy z uniwersum Warcraft #1

Bohaterowie Warcrafta w Heroes of the Storm, kogo możemy się spodziewać?

Dzięki tak zwanemu data mining (pol. Wykopalisko Danych) możemy przewidzieć, jakie postacie pojawią się w rosterze bohaterów burzy. Przedstawię wam postacie z uniwersum Warcrafta, które posiadają już własne pliki w grze. Niestety nikt nie wie, którzy wojownicy zostaną wydani w następnym pachu i w jakiej kolejności.


Na pierwszy ogień Aggra – Niespaczona krwią demonów orczyca. Poznajemy ją bliżej w dodatku Cataclysm, jako wybranka serca Thralla. Wkrótce wychodzi za mąż za Thralla, któremu daje pierwszego potomka – Durak’a – jest to prawdopodobnie kombinacja imion Durotana i Draki. Po osądzeniu Garrosha w książce „Zbrodnie Wojenne” bohaterka wyznaje Thrallowi, iż urodzi mu drugie dziecko. Aggra jest bardzo potężną szamanką, lecz niewiele wiadomo o jej umiejętnościach bojowych.

Możemy dowiedzieć się z plików gry, że będzie miała specjalne rozmówki razem ze swoim mężem. Thrallowi nagrano ścieżkę dźwiękową, w której mówi:

You'll have to be faster than that, Aggra - Thrall


Kolejny bohaterem godnym uwagi jest Maiev Shadowsong - Dzięki jej roli w nowym dodatku do World of Warcraft pod tytułem Legion będzie bardzo rozpoznawaną bohaterką. Dozorczyni i strażnik więzienia Illidana i jego demon hunterów. Jeden z bossów w nadchodzącym raidzie w nowym dodatku. Maiev po usiłowaniu zabójstwa przez Illidana jej brata przysięgła zemstę jednakże zgodziła się wytoczyć "zdrajcy" proces, w którym został skazany na dożywotnie więzienie, a ona sama została jego strażnikiem. Pilnowała swojego wroga, aż do wydarzeń z Warcraft 3 gdzie Illidan uciekł i z wyspy podniesionej przed Gul'Dana chciał zabrać oko Sargerasa. Maiev stoczyła z nim pojedynek, lecz musiała przyzwać pomoc w postaci Malfuriona i Tyrande. Oślepiona żądzą zemsty okłamuje druida, iż Tyrande nie żyje. Po pokonaniu Illidana chce zabić brata, ale ten proponuje uratować wybrankę serca druida. Wdzięczny za pomoc Malfurion ratuje bratu życie. Ten ucieka na Black Tample więżąc Maiev. Odbywa się raid na kryjówkę Illidana gdzie bohaterowie (gracze) pomagają strażniczce wtrącić Illidana z powrotem do paki. Tutaj historia się kończy zaczyna się dodatek Legion, niestety nie wiadomo dokładnie, jakie wydarzenie skłonią Maiev do współpracy z Illidanem.

O tym, że Maiev była bądź jest w produkcji możemy dowiedzieć się z kilku źródeł:

1. Blizzard All-Stars - wchodząc w ten link zobaczymy panel na Blizzconie 2011, który ma na celu przybliżenie jeszcze wtedy gry nazwanej Blizzard All-Stars. Podczas prezentacji bohaterów wchodzących w skład gry widać Maiev Shadowsong

2. Posiada liczne interakcje i nagrane ścieżki dźwiękowe z innymi bohaterami

You have failed, Warden. - Illidan

You should have stayed in your cell, Betrayer. - Maiev do Illidana

3. Posiada już nagrane ścieżki dźwiękowe po zabiciu przeciwnika:

A prisoner deserves only chains or death. - Maiev do Tychus


Garrosh Piekłorycz, nie no, żart. Hellscream jest prawdziwym badassem uniwersum Warcraft'a. Jest silny, władczy i stanowczy. Dzięki jego brutalnej sile doszedł na sam szczyt i został wodzem hordy. Dodatkowo posiada on w swoim ekwipunku takie przedmioty jak - Gorehowl - topór odziedziczony po jego ojcu oraz kły Mannarotha, które nosi na swoich barkach. Czy można być większym złodupcem? Nie wydaje mi się. Hellscream napsuł krwi bohaterom Azeroth w dodatku Mist of Pandaria oraz Warlords of Draenor. Po oblężeniu Orgrimmaru zostaje poddany procesowi za zbrodnie wojenne przeciwko pandarenom i innym rasom. Podczas ostatniego dnia procesu ucieka i dzięki Kairos'owi udaje mu się otworzyć portal do alternatywnej przeszłości, w której ratuje rasę orków przed zniewoleniem przez Płonący Legion.

O Garrosh Hellscream dowiadujemy się dzięki interakcjom bohaterów z orkiem

I will slaughter anyone in my way - including you, Garrosh. - Sylvanas

You fell far from the tree young one. - Thrall


Komentarze

Obrazek użytkownika VeR
VeR 14. Marzec 2016 - 0:54
W maju powinno być coś z filmu Warcraft, może sam Durotan, albo Medivh, może Gul'dan.