Patch 7.1.5 - Zapowiedz zmian w klasach

Patch 7.1.5 - Zapowiedz zmian w klasach

Wraz z postępami prac nad patchem 7.1.5 Blizzard dzieli się z nami swoimi planami dotyczącymi wybranych specjalizacji. Nie są to jedyne specjalizację które spotkają zmiany, a tylko te których wizja jest najbardziej klarowna.

Jak już wspominaliśmy wcześniej, w następnej wersji PTR zobaczymy znaczną ilość zmian w klasach. Chcielibyśmy dać wam trochę wglądu na nasze cele za tymi zmianami, zwłaszcza w odniesieniu do specjalizacji, które zmienią się najbardziej. Zauważcie, że naszym nadrzędnym celem jest zwiększenie różnorodności talentów przez uatrakcyjnienie niektórych, żadziej wybieranych talentów, co otworzyło by drogę do nowego stylu gry i nowych dróg do radzenia sobie w różnych sytuacjach przez wszystkie specjalizacje, nie tylko te wymienione poniżej
Protection Warrior:
Protection jest solidną specjalizacją, jednak chcielibyśmy dać Revenge bardziej oczywistą rolę w rotacji, oraz wyeliminować potrzebę używania umiejętność spoza GCD ( Focused Rage ) by zadawać obrażenia. By rozwiązać oba te probelmy, Revenge stanie się umiejętnością zadającą wysokie obrażenia, którą używa się w czasie rotacji przy standardowym procu, ale także może być użyta poza procem wydając dodatkowy Rage. Eliminuje to potrzebę istnienia Focused Rage.
Thunder Clap będzie pełnił rolę drugiego Rage generatora, i powinien być używany regularnie w czasie tankowania.
Warto zwrócić uwagę także na nowy talent, pozwalający na bardziej otwarte rotacje, dzięki któremu auto-ataki automatycznie wyzwalają Devastate, bez potrzeby wpasowywania go w luki w rotacji.
Survival Hunter:
Najbardziej rzucającą się zmianą w gameplayu Survival są pułapki. Jako że od 7.1.5 wszyscy Hunterzy ponownie będą mieli dostęp do pułapek, chcieliśmy mieć pewność, że Survival będzie czuł się mistrzem pułapek. W szczególności chcielibyśmy przywrócić koncept wabienia przeciwnika w pułapki, zamiast po prostu rzucania jej na przeciwnika dla natychmiastowego efektu. Nowy pasyw Survival huntera nada dodatkowy efekt, jeżeli przeciwnik został zwabiony do uprzednio ustawionej pułapki, zachęcając do przewidywania ruchu wrogów, lub koordynacji gry z tankiem w grze drużynowej. Talenty dodatkowo wzmocnią te efekty, pozwalając na zwiększenie bonusów w sytuacjach gdy systematycznie można z nich korzystać, lub w celu użycia nowego efektu Steel Trap, by samodzielnie wyeliminować wrogów, którzy sami wejdą w pułapkę.
Marksmanship Hunter:
Zgadzamy sięz graczami, że Marksmanship obecnie polega zbyt mocno na Patient Sniper nie tylko by zwiększyć obrażenia, ale także by rotacja była bardziej interesująca i sprawiała więcej satysfakcji. Dlatego zmieniamy Vulnerability by praktycznie bazowo zawierało Patient Sniper i dodamy nowy talent Patient Sniper w jego miejsce. Dokonujemy także mniejszych poprawek do talentów by wprowadzić większą różnorodność w rzędach i dopasować do zmian w rotacji. W szczególności rząd poziomu 100; Sidewinders jest powszechnie używany we wszystkich sytuacjach ze względu na jego wpływ na rotację, jednak chcielibyśmy by rotacja była tak płynna sama w sobie, a Sidewinders był talentem jedynie do Cleava co jest jego głównym celem.
Wśród innych zmian, Marked Shot nie będzie już wymagał Vulnerable na cely by zadawać wysokie obrażenia, więc buildy bez Sidewinders będą mogły używać go bardziej efektywnie
Shadow Priest:
Tępo rotacji Shadow jest zmieniane, by jego szczyt osiągany byl pod koniec Viodform zamiast zaraz przed rozpoczęciem nastepnego. Jako część tej zmiany,Lingering Instanity zostaje usunięte, jednak ogólne tępo generowania Insanity (więc także średni czas w Void Form) zostnie zwiększone. Dodatkowo, Mind Sear zostanie zastąpiony nowym, pasywnym efektem, który pozwoli Mind Flay pełnić tą samą rolę. Shadow obecnie posiada już solidny gameplay przeciw wielu celom w postaci utrzymania DoTów na każdym celu (a proces ten jest jeszcze ulepszony wraz z Void Bolt wydłużającym czas trwania DoTów na wielu celach na raz). Na koniec dalej dopieszczamy szybkość pochłaniania Insanity w Void Form, oraz siłę Surrender To Madness, by lepiej zbalansować rząd talentów z 100 poziomu. Chcemy zachować cel i siłę Surrender to Madness dla graczy którzy lubią ten styl, jednak by nie był tak powszechny jak jest to obecnie.
Arcane Mage:
Arcane otrzymuje kilka znaczących zmian w talentach, by zwiększyć ich różnorodność i odejść od problematycznego gameplayu związanego z Quickening. Poza zastąpieniem Ice Barrier specyficzną dla Arcane tarcza, parę zmian które jeszcze nie weszły na PTR: Presence of Mind będzie bazowym skillem Arcane magów i zostanie dodany nowy talent który pozwoli na rzucanie Arcane Missles w ruchu.
Fire Mage:
Mimo że Fire jest generalnie w dobrej kondycji, chcielibyśmy skupić się nad dwoma, powiązanymi ze sobą problemami w 7.1.5; Stopień w jakim Critical Strike góruje ponad innymi statystykami, oraz nadmiernie wysoka ilość obrażeń powiązana z Combustion. Skupienie się na bardzo wysokim wpływie Critical Strike na obrażenia Combustion, oraz na Pyretic Incantation rozwiązuje oba te problemy. Będziemy dopasowywać obrażenia podstawowych czarów Fire by zachować ogólne obrażenia na podobnym poziomie. Fire także otrzyma swoją własną wersję Ice Barrier, jak to ma miejsce w przypadku Arcane.