Podsumowanie Patcha 7.1.5

Podsumowanie Patcha 7.1.5

Już w najbliższą środę (11 Stycznia) wchodzi pierwszy "mały" patch Legionu. Pierwsze skojarzenia większości graczy to zapewne zmiany w przedmiotach Legendarnych, oraz samych klasach, jednak Patch 7.1.5 to o wiele więcej.


Patch może nazywać się małym, jednak liczba drobnych zmian i dodatków do gry jest ogromna. Dlatego chciałbym głównie podsumować kategorie tych zmian, a o szczegółach tych zmian możemy poczytać dokładnie w artykułach na WoWHead do których odnośniki postaram się załączyć.


Zmiany w statystykach drugorzędnych

W celu wyrównania mocy przedmiotów o tym samym poziomie, ale innym zbiorze statystyk drugorzędnych, wartość tych statystyk została w różnym stopniu obniżona. Powinno to podnieść wartość statystyk głównych jak Strength, Agility czy Intellect, które ponadto zostały zwiększone na większości przedmiotów w celu zachowania ich ogólnej mocy.
Oczywiście wraz z taką zmianą, przedmioty z kategorii Jewellery zostały by znacznie osłabione ze względu na brak statystyk głównych. Dlatego statystyki drugorzędne zostały w ich przypadku podniesione, a czasem nawet dodano dodatkowy ich zestaw.

Dlatego mam nadzieję, że w ostatnim czasie wszystkie możliwe trinkety, pierścienie i naszyjniki kierowaliście raczej do banku niż lokalnego skupu złomu.
Zaraz będzie trzeba dokonać przeglądu naszej kolekcji by zweryfikować ponownie ich użyteczność.Przedmioty Legendarne

Wiele z naszych pomarańczowych przedmiotów zostało zmienionych. Jeżeli posiadanie konkretnej Legendarki decydowało czy nasza postać mogła grać optymalnie czy nie, jest duże prawdopodobieństwo, że przedmiot ten został zmieniony.

Zmiany dotknęły także przedmiotów Legendarnych, które nie radziły sobie tak dobrze.. powiedzmy szczerze, otrzymanie ich wywoływało falę drwin na guildiowym czacie.
Niesławny Prydaz, Xavaric's Magnum Opus otrzymał przeróbkę zasad na jakich otacza gracza tarczą, a Sephuz's Secret przyznaje bonus do Haste w o wiele częściej. Dodatkowo jako przedmioty z kategorii Jewellery otrzymały one dodatkowe statystyki drugorzędne.

Ostatnią, wartą wspomnienia nowością są nowe przedmioty Legendarne dla niemal każdej specjalizacji.Zmiany w klasach

Jedne specjalizacje nie zmieniły się wcale, inne będą niemal nie do poznania.
Jednak prawdopodobnie wszyscy będą musieli ponownie przeanalizować swój styl gry, oraz zajrzeć ponownie do uaktualnionych do 7.1.5 poradników.

Przypomnę o naszym artykule Jak poprawić swój DPS. Jest to najlepszy czas by nadgonić zaległości w wiedzy o naszej klasie, przeprowadzić nowe symulacje, oraz wyliczyć nowe wartości dla statystyk.Nadganiamy Artifact Knowledge

http://www.wowhead.com/artifact-knowledge-guide

Od patcha 7.1.5 skrócony zostaje globalnie czas potrzebny na opracowanie kolejnych poziomów Artifact Knowledge.

Wprowadzone zostają dwa, nowe sposoby na wyrównanie poziomu AK naszych postaci

Dla pierwszych, naszych postaci. Gdy nie posiadamy jeszcze innej postaci o wysokim poziomie Artifact Knowledge, możemy wykonać powtarzalny Quest Knowledge is Power w którym możemy szybko wymienić 500 Order Resources, na 1 Artifact Research Synopsis, do 15 razy. Będzie to nas kosztować w sumie 7500 Order Resources, by zdobyć 15 Artifact Knowledge.


Dla altów. Gdy posiadamy już postać z wysokim Artifact Knowledge, możemy kupić za 1000 Artifact Knowledge boost dla naszej, innej postaci.
10 Artifact Knowledge, pozwala na zakup Artifact Research Compendium: Volume I.
15 Artifact Knowledge, Artifact Research Compendium: Volumes I & II
20 Artifact Knowledge, Artifact Research Compendium: Volumes I-III
25 Artifact Knowledge, Artifact Research Compendium: Volumes I-IV


Mikro Święta

Pierwsze, nowe mikro święta wchodzą z tym patchem. a pierwsze z nich będzie miało miejsce już 21 Stycznia.

Pełną listę nowych świąt możemy znaleźć w naszym HarmonogramieModernizacja Blade's Edge Arena

Arena w Blade's Edge dostaje pare przeróbek kosmetycznych. Rozgrywka na tej mapie nie powinna się w żaden sposób zmienić, jednak zmieni się kolorystyka, oraz dekoracje.

Arena dostaje także własnego komentatora w osobie High King Maulgar .Restart Brawler's Guild

Zacznijmy od tego, że wszystkie dotychczasowe questy i zaproszenia do Brawler's Guild stają się nieaktualne, a żeby ponownie walczyć potrzebujemy nowego zaproszenia.
Tym razem zaproszenie można dostać z jednego z poniższych źródeł :
- szansa na drop ze skrzynki Emissary,
- Dungeona,
- Elite Vrykuli w Stormheim

Czeka na nas zestaw zupełnie nowych bossów na każdym z poziomów, w tym także Raid bossów, które mają małą szansę na pojawienie się, ale wciągają na arenę wszystkie osoby aktualnie oczekujące w kolejce.

Brawler's Guild oferuje teraz nową walutę, nowe nagrody, nowego Mounta, a nawet Championa do naszego Class Order Hall. Jeżeli jesteśmy członkem Brawler's Guild, mamy szansę także otrzymać unikatowe misje dla naszych Championów.Mists of Pandaria Timewalking

W końcu do rotacji dołączają dungeony z Mist of Panadaria :
  • Gate of the Setting Sun,
  • Mogu'shan Palace,
  • Shado-Pan Monastery,
  • Siege of Niuzao Temple,
  • Stormstout Brewery,
  • Temple of the Jade Serpent.

Wśród nagród, które w tym czasie można kupić jest nowy mount, Yu'lei, Daughter of Jade, oraz pare nowych zabawek.
Oczywiście kupić możemy specjalne tokeny, które podniosą naszą reputację z frakcjami tamtych czasów, pozwalając na odblokowanie unikatowych mountów.

Pierwszy MoP Timewalking zaplanowany jest jednak dopiero na 7 Marca.Aktualizacja Profesji

Zacznijmy od Obliterum.
Przedmioty z profesji mogą zostać ulepszone dodatkowe dwa razy. Używając teraz 10 Obliterum, możemy podnieść poziom przedmiotów nawet do 865, czyniąc je lepszymi niż cokolwiek z nowego rajdu Nighthold na poziomie LFR.

Enchanting, Jewelcrafting, Engineering
Profesje te dostały pare nowych World Questów, i przepisów

Blacksmithing
Pojawiło się kilka nowych przepisów na klasyczne bronie, których modele były do tej pory trudno dostępne. By zdobyć te przepisy będzie trzeba udać się do podziemi z dawnych czasów, odwiedzić starych, zapomnianych niemal bossów.
Bronie te mają klasyczny poziom, a także materiały wymagane do ich wytworzenia są oryginalne, więc szykuje się farma Thorium Ore i podobnych.
Pamietać należy jednak, że wartość tych nowych broni jest obecnie czysto kosmetyczna.

Fishing
Pet Trashy jest dostępny u Margossa na latającej wyspie koło Dalaran. Kosztuje jedyne 50 Drowned Mana i wymaga reputacji "Best Friend" z MarogssemNighthold

Nighthold praktycznie nie jest częścią patcha 7.1.5.
Otwarty zostanie 18 Stycznia, a szczegółowy harmonogram wraz dodatkowymi informacjami możecie znaleźć w naszym wcześniejszym artykule.

By uciszyć niektóre plotki; do Nighthold NIE MA ATTUNEMENTu.
Nie są wymagane żadne, specjalne questy w brać udział w rajdzie na The Nighthold.
Długa seria questów, w której dotychczas braliśmy udział pozwala nam tylko na poznanie historii, zdobycie ogromnej ilości Artifact Power, a na końcu nagrodzi nas Arcanist's ManasaberNowe Simy

Kogo ja oszukuje .. i tak większość was będzie szukać tego.
Żeby zachować resztki szacunku dla samego siebie muszę chociaż zaznaczyć

Poniższe wyniki są czystą symulacją, wyrażającą DPS na nieruchomym, pojedynczym celu, nie ruszając się z miejsca i są praktycznie nie osiągalne. Przykładowo Demo Warlock nigdy nie będzie tak wysoko, ponieważ każdy jego ruch jest wielkim ciosem dla jego rotacji.

link do aktualnych wyników : http://www.simulationcraft.org/reports/Raid_T19P.h...