Premiera ksiązki World of Warcraft: Fale ciemności

Premiera ksiązki World of Warcraft: Fale ciemności

Już dzisiaj premiera książki opowiadającej o wydarzeniach z czasu Drugiej Wojny (Warcrafta 2). "Fale Ciemności" wreszcie mają okazję zadebiutować w polskiej wersji językowej po ponad 10 latach od ich premiery w stanach.

Warto dodać, że w książce poznajemy losy Turalyona, króla Terenasa, Anduina Lothara, Orgrima Doomhammera, Gul'dana, Khadgara, Zul'jina, Cho'Galla oraz Allerii Windrunner po zniszczeniu Stormwind.

Szczegółów dostarcza również opis wydawcy:

Wyjątkowa opowieść o magii, wojnie i bohaterstwie, oparta na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej serii gier firmy Blizzard Entertainment.
Orgrim Zgładziciel pokonał niegodziwego Czarnorękiego i natychmiast przejął po nim władzę nad Hordą orków. Teraz niestrudzenie dąży do podbicia całego Azeroth – pragnie, by jego lud znów miał dom.
Anduin Lothar, były czempion Wichrogrodu, porzucił ruiny i zgliszcza swojego królestwa i powiódł poddany mu lud przez Wielkie Morze ku brzegom Lordaeronu. Z pomocą szlachetnego króla Terenasa stworzył tam mocarne Przymierze, w skład którego weszły wszystkie ludzkie nacje. Może się to jednak okazać niewystarczające, by powstrzymać marsz bezlitosnej Hordy.
Do wojennych zmagań dwóch potężnych przeciwników dołączają elfy, krasnoludy i trolle. Czy bohaterskie Przymierze przetrwa? Czy fala ciemności pochłonie za sprawą Hordy ostatnie przyczółki wolności na ziemiach Azeroth?

Blizzard Legends
Blizzard Entertainment prezentuje serię Blizzard Legends Po 25 latach tworzenia znakomitych, wielokrotnie nagradzanych gier takich jak World of WarCraft, StarCraft i Diablo Blizzard Entertainment ponownie wydaje swoje najlepsze książki, tym razem w kolekcjonerskiej szacie graficznej. Wśród nich znajdują się bestsellerowe powieści z listy „New York Timesa”, które wciągną każdego miłośnika fantastyki – nie tylko fanów gier Blizzarda. Zaś ci ostatni – starsi i młodsi – będą mieli okazję poznać wykraczające poza ramy gier historie ich ulubionych bohaterów


Czy książkę warto przeczytać? Jak najbardziej! Stanowi ona bardzo ważne tło fabularne do wszystkich wydarzeń w świecie Azeroth, nie mówiąc już o samych wydarzeniach w Legionie. Plus stanowi kawałek dobrej fantastyki dla fanów gatunku.