Przewodnik po nowościach patcha 7.2.5

Przewodnik po nowościach patcha 7.2.5

Patch 7.2.5 nadchodzi już 14 Czerwca. W międzyczasie mamy dla was podsumowanie nowości które przychodzą wraz z tym patchem, połączonych z garścią informacji z ostatniego Q&A.


The Deaths of Chromie

"The Deaths of Chromie" to krótki scenariusz, w którym, w ograniczonym czasie staramy się powstrzymać kogokolwiek, kto chce zabić Chromie.

Scenariusz w założeniach jest podobny do "Withered Training". Oznacza to, że początkowo będzie bardzo trudny do pełnego ukończenia, jednak dzięki informacjom które zdobywamy w poprzednich próbach, a także, trwałemu rozwijaniu talentów Chromie z czasem będzie coraz łatwiej ukończyć większą ilość wyzwań.
Drzewko jej talentów podobne jest do ulepszeń Class Order Hallu; 2 wybory na każdym poziomie reputacji, a także przyrastającym czasem potrzebnym do zdobycia kolejnych.

Dodatkowo, w trakcie trwania misji będziemy mogli zdobywać przedmioty pomagające nam w szybszym jej wykonywaniu (jak buffy do obrażeń, czy szybkości poruszania) , inne pozwalające na omijanie dużych części questa w celu oszczędzania ograniczonego czasu, a nawet automatycznego ukończenia niektórych wątków.

Scenariusz będzie resetował się co 3 dni, ale zachowamy pewien, trwały postęp. Podobnie jak w "Withered Training" wraz z rozwojem reputacji z Chromie (oraz talentów) będzie nam coraz łatwiej robić większe postępy.
Warto zaznaczyć, że w trakcie scenariusza nasz poziom i ekwipunek skalują się odpowiednio do poziomu 112 i ilvl1000.

"Withered Traning" dużo nauczył projektantów z Blizzard. Tym razem postarali się, by cała zabawa była lepiej zbalansowana, a każda specjalizacja mogła sobie radzić podobnie (bez historii gdzie tank mógł z łatwością ukończyć scenariusz niemal pierwszego dnia).Wśród nagród za scenariusz są:

  • Tytuł,
  • Timewarped Badge (takie same jak za Timewalking),
  • zestawy do Trasmogryfikacji.

Oficjalną zapowiedź scenariusza możemy znaleźć na stronie worldofwarcraft.com.Trial of Style

Jest to cykliczne wydarzenie mające miejsce w Quel'Danas prowadzone przez Blood Elfy, w którym gracze współzawodniczą w konkursie na najlepszy strój (transmog).
W konkursie bierze udział jednocześnie 6 zawodników. Po zaprezentowaniu tematu przewodniego, mają nieco czasu na skorzystanie z usług Barbera oraz Transmogyfikatora. W tym czasie nasz wygląd jest ukryty przed innymi zawodnikami, wiec nikt nie podpatrzy i nie skopiuje.
Wśród tematów przewodnich możemy znaleźć takie jak:

  • Ready for Battle: ubierz się do walki
  • Fun and Flirty: uwiedź publiczność
  • Mismatched Mayhem: pokaż jak zwariowany może być twój transmog
  • Fire and Ice: Ognisty, czy lodowy .. a może uda się ich kombinacja?
  • Tabard Time: Reprezentuj wybraną fakcję; wybierz tabard i pasujący ubiór
  • Everyday Heroes: Bohaterowie dnia codziennego, czyli ubierz się jak ktoś kto na co dzień stanowi inspirację; Lekarz, Stażak, Strażnik miejski ? ... a może random dungeon Healer, Warlock który zawsze jest w instancji przed rajdem, enchanter który za darmo disenchantuje twoje śmieci ?

Gdy zacznie się właściwy konkurs gracze teleportowani są parami na wybieg na krótką chwilę. W tym czasie mogą przemawiać i wykonywać emotki, w czasie gdy pozostali zawodnicy oceniają ich na prostej zasadzie "ktory lepszy - lewy czy prawy?".
Po kilku takich rundach gracze zajmujący pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce zostają nagrodzeni odpowiednio większymi Skrzynkami, gdy reszta dostaje drobniejsze nagrody pocieszenia. Skrzynki zawierają odpowiednie ilości Trial of Style Token, waluty którą można wymienić na nagrody w Dalaran.

Trial of Style początkowo zaprojektowany był jako Micro-Święto, jednak w końcu rozrósł się poza ramy ich schematu.
Wydarzenie to będzie trwało nie jeden ale 5 dni. W tym czasie usługi w barber shop i trasmogowanie będą darmowe w całym Azeroth. Początkowo, próbnie będzie miało miejsce tylko raz w roku, jednak projektanci nie wykluczają, że w przyszłości może być to częściej.Black Temple Timewalking

Raid Timewalking Black Temple będzie dostępny w czasie istniejących tygodni Timewalking Burning Crusade.

Nie będzie jednak dla niego automatyczniego wyszukiwania grupy jak dla typowych Timewalking Dungeonów. Black Temple będzie wyzwaniem dla zorganizowanych grup i będzie wyzwaniem na poziomie "łatwy-normal", czyli porównywalnym z pierwszymi bossami Tomb of Sargeras, oraz będzie oferować loot o podobnej jakości.
Gdy przyjdzie ten tydzień, zbieramy grupę i ruszamy do Outland, Shadowmoon Valley i tam wkraczamy do Black Temple.

Paul Kubit tłumaczył, że deweloperzy chcieli zachować jak najbardziej oryginalne mechaniki walk, które w niektórych przypadkach były by zbyt brutalne dla grup złożonych z przypadkowych graczy. Jeżeli ktoś pamięta jak wyglądała walka z Gorefiendem - pojedynczy gracz, w nieodpowiednim miejscu nadal może spowodować wipe całej grupy.Deadmines Pet Dungeon

Dla graczy, którym spodobał się nowy tryb walki Battle Petów, otwarty zostaje nowy dungeon.
Quest chain można rozpocząć w Dalaran, w Pet Shopie rozmawiając z Breanni.

Jeżeli tylko gracze będą zainteresowani tego rodzaju wyzwaniami, Blizzard obiecuje dodawanie większej ich ilości w przyszłości.Micro-Holiday: Auction House Dance Party

Jak tylko wyjdzie patch 7.2.5 sprawdźcie kalendarze i poszukajcie tego, nowego wydarzenia.

Przez jeden dzień Auction House zmieni się w salę dyskotekową, gdzie co jakiś czas gracze będą wciągani na scenę by reprezentować taneczne układy swojej rasy.Micro-Holiday: The Great Gnomeregan Run

To micro święto nawiązuje do wydarzenia w community, które ma miejsce co roku już od 7 lat, "The Running of the Gnomes". Setki gnomów lv1, o różowych włosach biegnie z Gnomeregan do Booty Bay.
Celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy, ale głównie szerzenie świadomości o chorobie raka piersi.


W wersji Blizzardowej, wydarzenie nazywa się "The Great Gnomeregan Run". Będzie ono trwało cały dzień, bez konkretnej godziny startu. Trasa jest dobrze oznaczona, przebiegając przez dziesiątki bramek prowadząc nas bezpiecznie do celu.
Zaliczenie opcjonalnego questa The Great Gnomeregan Race zamieni nas w Króla Gnomów.Glory of the Tomb Raider

Blizzard pracuje obecnie nad zestawem nowych wyglądów dla naszych artefaktów, o tematyce mocno Legionowej. Będzie je można zdobyć z małą szansą za ukończenie Legion Invasion.
Początkowo deweloperzy planowali, by ukończenie achivementu Glory of the Tomb Raider automatycznie odblokowywało te wyglądy, jednak wyglądy nie będą tutaj na czas.
Jako, że dopiero co odblokowaliśmy nowe wierzchowce klasowe nagrodą nie będzie także nowy Mount.

Będziemy musieli się zadowolić jedynie tytułem "The Tomb Raider"Heirloomy do 110

Wraz z patchem 7.2.5 podwyższony zostaje maksymalny poziom Heirloomów. Będziemy mogli w szybkim tempie wylewlować nasze alty do poziomu 110 i dołączyć do zabawy na Broken Shore, a wraz ze wszystkimi mechanikami pozwalającymi na szybkie nadgonienie Artifact Knowlage oraz ekwipunku, także i Tomb of Sargeras

Komentarze

drakkai 9. Czerwiec 2017 - 20:58
Wiadomo jak cenowo wyjdzie upgrade heirloomów? I czy cena starych się zmieni?

Jeszcze co do mechanik pozwalających na szybkie nadgonienie Artifact Knowledge - co masz na myśli? Jestem ciekawy bo mi się kilka altów nazbierało? :)
Obrazek użytkownika Stoictaurus
Stoictaurus 9. Czerwiec 2017 - 21:10
Koszt upgradeu to 5.000 / 7.000 za tokeny ulepszajace heirloom z poziomu 100 na 110.
Ponad to, jezeli lewelujesz jeszcze w Azeroth (poziom 1-60), to mozna kupic w tym samym miejscu ksiazki dajace kilka flight pathów, zeby łatiej bylo sie po rodzimym kontynencie przemieszczac.

Gdy mowiłem o nadgonieniu Artifact Knowlage, mialem na mysli fakt, że jezeli twoj main ma AK40, mozesz kupic ksiazke (1000 Order Resources), ktora nauczy dowlonego Alta takze AK40.