PvE E-Sport ?

PvE E-Sport ?

Gdy mówimy o E-Sporcie głównie mamy na myśli różne formy PvP. Do tej pory ciężko było w ogóle pojąć ideę rywalizacji na gruncie PvE. Jednak Blizzard próbuje popularyzować swój system Dungeonów Mythic+ właśnie jako rywalizacji e-sportowej.

Nieoficjalne wyścigi w PvE miały miejsce już od zarania rajdów w World of Warcraft. Jednak nie były one transmitowane i faktycznie weryfikowane na żywo. Często współzawodniczące gildie, skrycie pracowały nad pokonaniem boss'ów, pilnując by nikt nie dowiedział się o ich strategii. Dopiero gdy wyniki są publikowane w postaci Combat Logów, oraz mogliśmy prześledzić co właściwie się działo.

O ile trudno odmówić takiej formie współzawodnictwa, ducha rywalizacji, jednak ciężko takie zmagania śledzić.. nie wspominając o weryfikacji "legalności" zastosowanych taktyk.
Jedyne "oficjalne" wyścigi w PvE, były zatem prezentowane tylko na BlizzCon, jednak i one były tylko małym pokazem, a jedyną nagrodą, krótkotrwała chwała.

Wraz z sukcesem Mythic Keystone Dungeonów pojawiła się jednak nowa sposobność na szybkie, dynamiczne wyścigi w PvE. Pojedynczy przebieg to nie więcej niż 20-30 minut, a najlepsi potrafią ukończyć je jeszcze szybciej.
Dzięki otwartemu i skalowalnemu systemowi trudności, niemal każdy gracz na co dzień bierze udział w podobnej rozgrywce, przez co rozumie co właściwie się dzieje, a losowe modyfikatory sprawiają, że dwa przebiegi nie będą takie same.
Rywalizację w takim rodzaju rozgrywki łatwo jest przeprowadzić równolegle, łatwo jest obserwować i weryfikować wyniki.

Dlatego Blizzard wyszedł z ideą prawdziwych zawodów, z prawdziwymi nagrodami. W sumie Blizzard oferuje najlepszym 20.000 dolarów w stypendiach, dla najlepszych reprezentacji szkół USA.
Eliminacje wśród zespołów trwały cały Listopad.
Już w ten weekend 4 grudnia (choć dla nas będzie to prawdopodobnie wczesny poniedziałek), odbędą się pół-finały oraz Wielki Finał. Zmagania będą transmitowane i komentowane przez Community Managera Lore oraz tanka gildii Serenity, Slootbag (https://twitter.com/Slootbag)