Before the Storm - nowa Warcraftowa książka

Before the Storm - nowa Warcraftowa książka

Jakiś czas temu Christie Golden ogłosiła swoje dołączenie do zespołu Blizzarda - nie musieliśmy na szczęście długo czekać na efekt tego wydarzenia! I choć znaliśmy już wcześniej nieformalne zapowiedzi z twittera autorki, to dopiero wczoraj w sieci pojawiły się konkretne informacje o najnowszej Warcraftowej pozycji.

Książka "Before the Storm" skupi się na wydarzeniach toczących się po 'Shadow of Argus', czyli obecnej aktualizacji 7.3.

W oficjalnej zapowiedzi możemy przeczytać:

Taking place after the climactic events of Shadows of Argus, World of Warcraft: Before the Storm tells the story of what awaits the heroes of the Horde and the Alliance in the wake of their struggle against the demonic Burning Legion.


Książka zadebiutuje w wersji angielskiej

15 maja 2018


Wersja angielska ma się składać z 208 stron. Obecnie nie posiadamy żadnych oficjalnych doniesień w kwestii wersji polskiej.

Jednakże przyrównując do ostatniej wydanej pozycji ("Illidan" W. Kinga), istnieje wysokie prawdopodobieństwo wydania książki przez wydawnictwo Insignis w okresie czerwiec-sierpień 2018.


O czym może opowiadać książka?

Jest to najpewniej kolejna pozycja będąca łącznikiem historii pomiędzy dodatkami (jak na przykład "Zbrodnie Wojenne" z okresu Pandaria-Draenor). Szczegóły na pewno poznamy podczas nadchodzącego BlizzConu, podczas którego spodziewamy się zapowiedzi dodatku WoWa.

Oczywiście można wejść głębiej w analizę samego tytułu: "Before the Storm" może sugerować związek z burzą, sztormem, wodą. A zatem czyżby następny dodatek miał się wreszcie skupiać na podwodnym świecie Nag? Ostatecznie nadal czekamy na możliwość konfrontacji bezpośredniej z Azsharą, dla której nasza wyprawa na Argus jest idealnym momentem na wyjście z ukrycia.