"World of Warcrafat: Traveler" książka dla dzieci?

"World of Warcrafat: Traveler" książka dla dzieci?

Już to jedno zdanie wywołało falę nadzwyczaj skrajnych reakcji.
Część społeczności z radością powita książkę o lżejszej tematyce, by odsapnąć nieco od ciągłych wojen i intryg.

Mamy przyjemność ogłosić nawiązanie współpracy ze Scholastic, największym wydawcą i dystrybutorem książek dla najmłodszych, w pracy nad nową serią książek dla dzieci w wieku 8-12 -- World of Warcraft: Traveler! (World of Warcraft: Podróżnik) World of Warcraft - Blog


Dla zapalonych graczy jednak, tworzenie bajek w świecie Wojennego Rzemiosła zakrawa na jakiś, chory, przedwczesny Pima-Aprilisowy żart!

Historia opowiada o młodym chłopcu Aramarze, który ratuje się z rozbitego statku. Wraz z towarzyszką przemierzają i poznają świat Azeroth.

Banalna, wydawać by się mogło, historia. Można by tu zakończyć ten temat, ale przeanalizujmy jednak dostępne informacje, bo może być ciekawiej niż na pierwszy rzut oka wygląda.

W czasie materiału, książka często określana jest jako Akcji i Przygody, Autorem będzie Greg Weisman, a ilustracje wykona znany nam Samwise Didier. W promocyjnym materiale, Greg wyraźnie zaznacza, że książka ma mieścić się w kanonie World of Warcraft. Historia mają mieć miejsce w tle znanych nam wydarzeń, porostu widzianych z innej perspektywy.

Nazwisko Weisman'a może nie mówić wiele, zwłaszcza nam, nerdom, spędzającym czas głownie przed monitorem.

Zatem kim jest Greg Weisman?

Jest autorem, Amerykańskich komiksów, scenarzystą i producentem filmów animowanych.

Do jego najbardziej znanych produkcji należy "Gargulce" (ang. "Gargoyles") Disney'a, "The spectacular Spider-Man", oraz "Liga Młodych (ang. "Young Justice") .
Greg Weisman napisał także scenariusz dla "DC Showcase: Green Arrow".
Kojarzycie ostatnio serię "Star Wars: Rebels" ? Greg był producentem sezonu pierwszego.

Gdy połączymy twórczość Greg'a z ilustracjami Samwise'a nie oczekujemy "Kubusia Puchatka z lasu Ashenvale".


Pierwsza książka ma zostać wydana jednocześnie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii w Listopadzie 2016, druga rok później. Na razie nie znamy planów wydania polskiej wersji.