WoW Token - pierwszy miesiąc & kolejne dwa regiony

WoW Token - pierwszy miesiąc & kolejne dwa regiony

Dokładnie miesiąc temu został wprowadzony na serwery amerykańskie token za golda! Nie znamy co prawda danych przedstawiających jego wpływ na populację na świecie (of Warcraft) - dane o spadku populacji są starsze. Jednakże to nie ucieknie, raport za drugi kwartał nam na pewno rozjaśni sytuację.

 

Pochylmy się jednak nad cenami tokenów w różnych regionach - nad tym czy nasze nadzieje zostały spełnione, czy też nie!

 

US

Piękną oscylację możemy zaobserwować w regionie amerykańskim! Tryb dobowy odciska swoje piętno. Ładny również pojawił się balans między wystawianymi a kupowanymi tokenami. Wzrost maksymalnych wartości to skutek końca miesiąca - więcej ludzi przedłuża pierwszy token, To mogą być ludzie, którzy wrócili do WoWa dzięki tokenowi.

Wartość minimalna wynosiła jedyne 17,907 golda! Wynik piękny, ale należą się również gratulacje tym którzy się załapali.

 

EU

Drugi w kolejności wprowadzony region - nasz rodzimy! Pozostanie zagadką co by się stało, gdyby token wystartował z wartością 30 tysięcy. Faktem jest, że mamy w Europie o wiele większy popyt na tokeny (a dodatkowo są one o wiele droższe niż w US). Występuje pewna oscylacja, lecz jest ona bardzo nieregularna - co prawda najczęściej o 14:00 występował punkt przełamania najniższej ceny, lecz jak widać na wykresie nie dało się zawsze trafić w dobry punkt. Najniżej token zszedł do 29,382g - ale tylko w początkowym mocnym wahaniu. Ponownie granica 30k nie została już przekroczona. Niepokojącym zjawiskiem jest duże narastanie ceny minimalnej - przypisałbym to nakierowaniu graczy na zdobywanie złota w grze (sam od czasu wprowadzenia tokenu uzyskałem 8 followerów z traitem +100% złota - zdobyć 250g z jednej misji a 1000g - robi różnicę). Patrząc po rejonie amerykańskim czeka nas kolejna podwyżka cen minimalnych (za 14dni skończy się miesiąc).

 

Chiny

Jest dostępny trochę ponad tydzień, a od razu przebił wszelkie rekordy! Token wystartował podobnie jak Europejski z poziomu 35k, dublując tę kwotę w ciągu 12 godzin - mają rozmach! Dodatkowo występują bardzo duże wahania cen (dochodzą do  20tysięcy)

 

Dwa nowe realmy

Taiwan

Nie ma litości dla taiwanu! Token otrzymał startową wartość równą 250,000g. Nie, nie pomyliłem się z zerami - ćwierć miliona. W ciągu doby cena wyrosła do 350k i spadła do 205k. Dlatego można historie o chińskich farmerach golda włożyć w bajki, a na ich miejsce tworzyć o taiwańskich ;)

 

Korea

Korea podobnie jak Taiwan startowała z wyższego pułapu, leczy to było 'jedynie' 120k golda. Co ciekawe nie została ta suma przekroczona przy pierwszym spadku.

 

Co dalej?

Wszystkie regiony mają już wprowadzone systemy tokenowe. Możemy teraz spokojnie obserwować co się dzieje na światowym rynku i przyrównywać do sytuacji politycznej ;)
Oraz możemy z mniejszym relaksem obserwować nasz region, by dobrze się wstrzelić z kupnem/sprzedażą. Nieszczęście mamy jedynie takie, że nasz region jest najbardziej nieprzewidywalny - jego duża rozpiętość na strefy czasowe oraz BARDZO zróżnicowana sytuacja ekonomiczna może nam jeszcze spłatać kilka figli. Mam jednak nadzieję, że będą one pozytywne :)

Komentarze

Obrazek użytkownika itznaix
itznaix 8. Maj 2015 - 13:55
<p>szkoda ze na EU nie tanieje tak jak na US ;&lt;&nbsp;</p><p>&nbsp;</p>
THO 8. Maj 2015 - 13:58
<p>Wezmę 30-35k nad 350k anyday :D</p>