Zapowiedź: Profesje w Legionie

Zapowiedź: Profesje w Legionie

W World of Warcraft Legion wprowadzone zostaną liczne zmiany i poprawki w systemie profesji. Dziś przyjrzymy się nowemu systemowi w jakim będziemy przerabiać zasoby z Azeroth (oraz nowe surowce pozostałe po inwazji Legionu).


Praca wiąże się z zadaniem

Pierwsze i najważniejsze, w Legionie pojawi się więcej questów związanych z profesjami niż kiedykolwiek wcześniej. Questgiver od archeologii będzie zlecał ci pracę z Brannem Bronzebeardem, a jubiler zleci ci wykończenie klejnotów. Uzyskanie schematów na najpotężniejsze wytwory będzie wymagało zaangażowania w pracę z trenerami profesji. Nowe zadania będą dotyczyły praktycznie wszystkiego co związane z każdą profesją, a wraz z twoją nauką i szlifowaniem umiejętności pojawią się nowe zadania, które pozwolą na podniesienie schematu do następnej rangi.

Pnąc się po szczeblach profesji

W Legionie tworząc przedmioty ulepszasz swoje projekty, czyniąc je lepszymi niż kiedyś. Możesz zobaczyć poziom danego projektu, wyrażony w gwiazdkach, w zaktualizowanym okienku profesji.

Rangi również działają w przypadku profesji zbierackich – im wyższa ranga, tym lepiej będzie szło nam zbieranie.


Obliterum i Krew Sargerasa


Spośród wielu nowych przedmiotów dotyczących profesji w nowym dodatku, dwie wysuwają się przed szereg – Obliterum i Blood of Sargeras. Ten drugi pozyskamy na wiele sposobów – może być dodany do lootu profesji zbierackich, disenchantignu, oraz może być otrzymany jako nagroda za zadania czy dungeony.


Blood of Sargeras to rzadki składnik używany w wielu projektach, od Engineering's Cranial Cannonów (spluwy noszonej na głowie), do zabawek z Jewelcraftingu. Wraz z innymi składnikami, 25 Krwi Sargerasa będzie potrzebne do stworzenia Great Northern Elderhorna – wierzchowca z Leatherworkingu.

Obliterum uzyskamy niszcząc tworzony przez graczy sprzęt w specjalnej kuźni w Dalaranie.

Obliterum to epicki przedmiot, który ulepszy poziom wytworzonych pancerzy o 5, podnosząc je z 815 aż do 850 ilvl. Podobnie jak wiele nowych rzeczy związanych z profesjami, dostęp do kuźni może wymagać ukończenia odpowiedniej ilości zadań.


Dobijamy do ośmiu setek!


Każda profesja to 100 nowych poziomów do wbicia, podczas których czeka nas wiele fascynujących odkryć i wiele przygód do przeżycia. Archeologia w Broken Isles umożliwi nam odkopanie wielu znalezisk jak wierzchowce, pety, zabawki oraz przedmioty dostępne z zadań, a nie wykopalisk. Krawcy mogą tworzyć skrzynie pełne ubrań, które umożliwiają członkom raidu wypróbowanie nowych kreacji za pomocą jednego kliknięcia. Zadania związane z First Aid będą wymagały do nas opatrywania rannych wojowników na froncie, broniących przed inwazją Legionu. Skrybowie będą tworzyć Vantus Runy, które wzmocnią twoją ekipę w walce z konkretnym bossem, a dzięki kucharzom poczujemy wspaniały zapach bekonu.

Niektórzy kowale będą mieli nawet okazję zbudować wspaniałego mounta jakim jest Steelbound Devourer!

Chcecie wiedzieć więcej?

Zapraszamy na obszerniejszy artykuł dotyczący profesji autorstwa Stoictaurusa.

Miesiąc temu Senior Game Designer Paul Kubit odpowiadał na pytania graczy dotyczące Profesji. Materiał anglojęzyczny, ale bardzo interesujący.